Wczoraj odbyły się uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Wraz z innymi organizacjami, władzami i mieszkańcami miasta uczestniczyliśmy w tych obchodach.

Rozpoczęły się zbiórką przy Skwerze im. Adama Borysa, gdzie przedstawiciele harcerzy, kombatantów, rekonstruktorów i władz zapalili znicz przy pomniku. Komendant hufca hm. Maciej Siwiak uroczyście wręczył chusty członkom nowego kręgu instruktorskiego „Parasol”. Potem wspólnie przeszliśmy pod Pomnik Harcerski, gdzie odbyły się krótkie uroczystości upamiętniające bohaterów Powstania Warszawskiego. Po odśpiewaniu Hymnu ZHP przemaszerowaliśmy na ul. Bolesława Chrobrego na dalszą część obchodów.

O godz.17.00 na gnieźnieńskim deptaku zawyły syreny i minutą ciszy uczciliśmy powstańców warszawskich. Chwała Bohaterom!