Wydarzenia cykliczne

W naszym hufcu istnieje 5 wydarzeń cyklicznych, skierowanych do całej wspólnoty hufcowej lub poszczególnych grup metodycznych.

Królewska Gra

Królewska Gra to coroczne wydarzenie hufca, którego początkiem był złaz hufca w 2018 roku.

ferajda

FeRajda to impreza skierowana do najmłodszych członków naszego Hufca! Na corocznym wydarzeniu spotykają się zuchy z całego hufca.

pielgrzymka do grobu św. wojciecha

Pielgrzymka harcerska organizowana przez zespół wychowania duchowego Hufca Gniezno co roku, na trasie Pola Lednickie – Gniezno.

turnieje zastępów

Turnieje zastępów to wspaniały sposób, aby sprawdzić swoje umiejętności nabyte na zbiórkach w terenie! Od kilku lat dzielą się na część harcerską i starszoharcerską.

Jesienny Turniej Zastępów

Jesień to czas sprawdzenia swoich znajomości technik harcerskich (i nie tylko!) przez harcerzy starszych.

Wiosenny Turniej Zastępów

Wio-Tu-Za co roku jest głośnym wydarzeniem wśród najliczniejszej grupy wiekowej w hufcu – harcerzy!

harcerskie wydarzenia kulturalne

To coś, co pozwala każdej drużynie pokazać się z tej artystyczno-kreatywnej strony.

Zuchowy Jarmark Kulturalny

Podczas ZJKi Gromady Zuchowe mają okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne, aktorskie, taneczne czy pokazać swoje majsterki!

Harcerski Jarmark Kulturalny

HJK od wielu lat jest hucznym wydarzeniem pełnym śpiewu i muzyki! Oprócz tego prezentowane są m.in. filmy tematyczne czy stylizowane zdjęcia.

Harcerska Akademia Kultury

Najkrócej istniejąca forma skierowana dla harcerzy starszych i wędrowników gnieźnieńskiego hufca. Poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko!