Namiestnictwo Starszoharcerskie

Namiestnictwo działa samodzielnie od roku harcerskiego 2012/2013, po rozłączeniu namiestnictwa harcersko-starszoharcerskiego. Głównym celem naszego namiestnictwa jest tworzenie wspólnoty harcerzy starszych i kadr ich drużyn. Namiestnictwo zapewnia swoim członkom stały kontakt ze sobą, łączy ich i integruje na spotkaniach namiestnictwa i przeróżnych warsztatach. Wspiera organizację przedsięwzięć takich jak na przykład Turnieje Zastępów. Poza tym prowadzi kursy, pozwalające na szkolenie młodej kadry.

33424601_1722258274532716_2891252940058656768_o-1-ogj19jhbi47pcz5qkisxf9tx8684tzyx6li82xc5a0

Namiestniczka

phm. Izabela Kwiecień HR

Instruktorka Hufca ZHP Gniezno od 2015 roku. Obecnie oprócz funkcji namiestniczki staszoharcerskiej pełni funkcję zastępczyni komendanta 44 SH “Krzemień” oraz przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Hufca ZHP Gniezno. Od kilku lat współpracuje także z Hufcowym Zespołem Kadry Kształcącej.

W przeszłości przyboczna i drużynowa 44 DHkS “Biała Róża”.

Obecnie pracuje jako młodszy referent w Prokuraturze Rejonowej Poznań- Grunwald w Poznaniu. Kiedy nie czyta opasłych podręczników akademickich, zabiera się zazwyczaj za polskie kryminały, choć jest otwarta na pozycje książkowe wszelkiego gatunku. Lubi także zasłuchiwać się w musicalach i marzy o tym, by kiedyś usłyszeć i zobaczyć któryś z nich na nowojorskim Broadwayu (ale zamierza zacząć od londyńskiego West Endu).

AB9D7FDA-A11B-49DF-B017-3BC988E9ABA2

DRUHNA NAMIESTNICZKA🤩

phm. Alicja Heydrych HR

Drużynowa 17 DSH “Popioły” i członek 17 DW “Bi-Pi”.

W harcerstwie już od 9 lat, zaczynając od 17 DH “Watra”.

Aktualnie uczy się w I LO na profilu biol- chem- fiz i jest w trzeciej klasie.

Jej zainteresowania  głównie obejmują wszystkie formy twórcze. Gra na gitarze, lubi śpiewać, rysuje, maluje. Spełnia się też w bieganiu. Niezwykłą przyjemność sprawia jej pomaganie, dlatego możliwe, że w przyszłości zwiąże się z pierwszą pomocą. Fanka kinematografii i przyrody. Najchętniej swój pokój przekształciłaby w dżunglę. W wolnym czasie lubi spotykać się ze znajomymi i spędzać aktywnie czas. Jej trzy największe słabości to szpinak, miniaturki i the office.

instruktorka namiestnictwa

pwd. Iwona Szymańska HO

Damski pierwiastek w 44 Drużynie Harcerzy Starszych “Kolumbowie”, gdzie pełni funkcję wicedrużynowej oraz obecnie instruktorka namiestnictwa starszoharcerskiego.

W harcerstwie od 7 lat. Wcześniej harcerka w 44 DHk “Puchacze”, a następnie w 44 DHkS “Biała Róża”.

Studiuje wzornictwo na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Jej zainteresowania ciągle się zmieniają, jednak czymś co pozostaje niezmienne jest miłość do kotów, psów, gór i długich wędrówek, twórczość Disney’a oraz oczywiście szeroko pojętego rękodzieła i sztuki. Ostatnio zapałała też sympatią do Volkswagenów T1, gotowania i naturalnej pielęgnacji. Gdy w okolicy jest coś, gdzie można się artystycznie wykazać, to na pewno ją przy tym znajdziesz. W wolnym czasie lubi szukać wyciszenia w lesie, obserwować niebo, słuchać muzyki i oglądać seriale.

Skład namiestnictwa

Namiestnictwo tworzą wszyscy drużynowi oraz przyboczni drużyn starszoharcerskich działających w Hufcu ZHP Gniezno.

5 Drużyna Starszoharcerska "Strix"

pwd. Elżbieta Bojarska HO (drużynowa), Anna Mak

6 Drużyna Starszoharcerska "Granatowo-Biali"

pwd. Jagoda Pijanowska (drużynowa), samarytanka Inga Brenk (wicedrużynowa), ćwik Malkolm Różańśki (przyboczny)