9 SZCZEP HARCERSKI

Początkowo 9 Szczep Harcerski „Wilcza Wataha”  był  IX Wielopoziomową Drużyną Harcerską „Bury Wilk”, którą założył 1 października 2006 roku Robert Przykucki, który aktualnie jest Komendantem 9 Szczepu oraz Drużynowym 9 Drużyny Starszoharcerskiej „Wataha”. Podczas działania jeszcze jako Drużyna Wielopoziomowa, powstała IX Gromada Zuchowa „Wilczęta” (2011) pod opieką kadry dh Olgi Trzaskawki, Kingi Stachowiak i Jana Rembikowskiego. W takiej „postaci” środowisko w Kłecku utrzymywało się do 2018 roku, gdzie IX Wielopoziomowa Drużyna Harcerka „Bury Wilk” przekształciła się w 9 Szczep Harcerski „Wilcza Wataha”, w który skład wchodzą 3 drużyny – 9 Drużyna Harcerska „Bury Wilk”, 9 Drużyna Starszoharcerska „Wataha” oraz 9 Gromada Zuchowa „Wilczęta”.

TEREN DZIAŁANIA

Nasze środowisko działa na terenie Kłecka, a naszym miejscem zbiórek jest harcówka w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Kłecku.

KOMENDA SZCZEPU

R.Przykucki

Komendant 9 SH "Wilcza Wataha"

phm. Robert Przykucki