Namiestnictwo harcerskie

Namiestnictwo harcerskie zrzesza kadrę drużyn harcerskich z całego hufca. Jest to miejsce wsparcia i wymiany doświadczeń drużynowych i przybocznych gnieźnieńskich jednostek.

Po wielu latach nieaktywności, gdy funkcję namiestnika zaczął pełnić hm. Ryszard Polaszewski, namiestnictwo w końcu powróciło do pierwotnej idei funkcjonowania. W ramach namiestnictwa organizowane są warsztaty i spotkania wspierające kadrę, a także wsparcie przy organizacji wydarzeń harcerskich, m.in. WioTuZa czy HJK.

W skład namiestnictwa wchodzi 8 drużyn harcerskich, co tworzy je najliczniejszym namiestnictwem gnieźnieńskiego hufca.

Ryszard-1-nx1chakjnu9cvmbs7y661q9qwf5a5ynw8obwaycud4-ogdbb5hoj0h3jqz0e417yrnmgosxk2d04s46xkq3zs

Namiestnik

hm. Ryszard Polaszewski HR

Instruktor Hufca ZHP Gniezno od 1988 roku. Zastępca komendanta hufca ds. programu i pracy z kadrą. Szef pionu męskiego w 44 Szczepie Harcerskim „Krzemień”. 

Założyciel 44 Szczepu Harcerskiego „Krzemień”. Wieloletni drużynowy 44 DW „Krzemień 66” oraz 44 DHyS „Kolumbowie” i 44 DHy „Baszta”. Współautor metodyki wędrowniczej i publikacji na ten temat. W przeszłości drużynowy, komendant szczepu, programowiec, skarbnik i komendant Hufca Gniezno, z-ca komendanta Chorągwi Wielkopolskiej,  członek RN ZHP i GK ZHP, szef wydziału wędrowniczego GK, komendant Centralnej Szkoły Instruktorskiej ZHP. Posiada Złotą Odznakę Kadry Kształcącej.  

Z wykształcenia historyk i pedagog. Zajmuje się grafiką komputerową. Przewodnik po Szlaku Piastowskim. 

W wolnych chwilach wędruje po górach lub podróżuje po Polsce i Europie poszukując śladów historii. Stara się zgłębić historię harcerstwa, a szczególnie dzieje harcerstwa gnieźnieńskiego. Miłośnik kuchni wielkopolskiej. Bibliofil. 

IMG_1246-1024x683

WICENAMIESTNICZKA

hm. Izabela Urbanek HR

W ZHP od 2008 roku. Była zuchem w 44 GZ „Tropiciele Tajemnic”, harcerką w 44 DHk „Puchacze” , harcerką starszą w 44 DHkS „Biała Róża”, wędrowniczką w 44 DW „Krzemień 66”, a obecnie jest członkinią KI “Bractwo”. Od września 2016 przyboczna w 44 DHy „Baszta”, od grudnia 2017 – wicedrużynowa, a od czerwca 2018 drużynowa najwspanialszej drużyny „Baszta”. Absolwentka kursu przewodnikowskiego „Szkoły za Lasem” i kursu drużynowych harcerskich „Be Prepared” zorganizowany przez Referat Harcerski Chorągwi Wielkopolskiej. Członkini Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej.

Studentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego na kierunku lekarskim. Niektórzy mawiają, że ma duszę humanisty.

Kiedy akurat nie zgłębia budowy tkanek roślinnych czy zagadnień chemii nieorganicznej to czyta dużo książek, nadrabia zaległości z zakresu „klasyków filmowych” i relaksuje się w domu pod kocykiem i z kubkiem gorącej herbaty przy dźwiękach dobrego rocka. Multiinstrumentalistka – jej głównym instrumentem są skrzypce, ale gra też na gitarze, keyboardzie, grzebieniu… Kocha jeździć na rolkach, wspinaczkę i chodzenie po górach, a tata próbuje zaszczepić w niej miłość do żeglarstwa, na razie z marnym skutkiem, ale nigdy nic nie wiadomo.

Skład namiestnictwa

W skład namiestnictwa wchodzą wszyscy drużynowi, wicedrużynowi oraz przyboczni, których drużyny działają w hufcu:

6 Drużyna Harcerska „Kamyk”

pwd. Julia Grzybowska, pwd. Adam Kuczyński, Jan Młodzikowski

9 Drużyna Harcerska
„Bury Wilk”

pwd. Monika Zbytniewska, ćwik Miłosz Jankowiak, Zuzanna Biront

10 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Zawiszacy”

pwd. Karolina Gogolik, Mateusz Pawlak, Debora Janaszak

17 Drużyna Harcerek „Watra”

pwd. Marta Janowicz, Olga Ogórkiewicz, Anna Gumienna

17 Drużyna Harcerzy
„KOH-I-NOOR”

pwd. Weronika Lisiecka, Igor Rajkowski

44 Drużyna Harcerska „Buki”

pwd. Szymon Szejna, Katarzyna Trzcińska, Hanna Kasprzyk, Ryszard Waluszyński

44 Drużyna Harcerek „Puchacze”

pwd. Rozalia Stochmiał, Marianna Witaszczyk

44 Drużyna Harcerzy „Baszta”

pwd. Izabela Urbanek, pwd. Gracjan Jaskulski, Daniel Baranowski, Szymon Szymański

wydarzenia namiestnicze

Harcerski Jarmark Kulturalny

Przez harcerzy nazywany również HJKą – to festiwal artystyczny opierający się na założeniu, że śpiewać każdy może.

Wiosenny Turniej Zastępów

W środowisku harcerskim powszechnie nazywany „Wio – Tu – Zą”