Namiestnictwo wędrownicze

Namiestnictwo Wędrownicze tworzą wędrownicy z całego gnieźnieńskiego hufca. Jest ono przestrzenią, która kadrze drużyn wędrowniczych umożliwia wymianę doświadczeń, rozwiązywanie problemów oraz poszerzanie wiedzy.

Wędrownicy podejmują się wielu działań na polu hufca, jak i poza nim, uczestniczą w chorągwianych oraz ogólnopolskich imprezach dedykowanym tej grupie metodycznej, takich jak: Wielkopolski wZlot Wędrowników, czy Wędrownicza Watra.

Drużyny wędrownicze z naszego hufca czterokrotnie były laureatami tytułu “Primus Inter Pares”, który otrzymują najbardziej wyróżniające się drużyny uczestniczące w Wędrowniczej Watrze. 44 Drużyna Wędrownicza “Krzemień 66” zdobyła Primusa w latach: 2002, 2006, 2019, natomiast 6 Drużyna Wędrownicza “Szafa Gra!” w 2012 roku.

72419214_2356074517976022_6557394778625933312_n-ogizp9v3s7skkat6x8sblxkek5gbqdzi67c9sxixqc

Namiestnik

phm. Karolina Pawlak

Instruktorka Hufca ZHP Gniezno od 2013 roku (z przerwami). Obecnie pełni następujące funkcje:

– przewodnicząca KI “Bractwo”;
– namiestniczka Wędrownicza;
– wiceszefowa Hufcowego Zespołu Kadry Kształcącej.

W przeszłości najpierw przyboczna, a później drużynowa 44 Drużyny Wędrowniczej “Krzemień 66”. Pełniła również szeroki wachlarz funkcji na poziomie szczepu oraz hufca. Wędrowniczka z wyboru.

Z wykształcenia pielęgniarka, pracuje z najmłodszymi- na oddziale noworodków i wcześniaków.

W chwilach wolnych czyta, gra w planszówki, poszukuje informacji na nurtujące ją pytania, dużo rozmawia z ludźmi. Problemy stara się postrzegać jako wyzwania.

WIcenamiestnik

Skład namiestnictwa

Namiestnictwo tworzą wszyscy drużynowi oraz przyboczni drużyn wędrowniczych oraz drużyn, które w swoim składzie zrzeszają wędrowników z naszego hufca.

6 Drużyna Wędrownicza
"Szafa Gra!"

phm. Bartłomiej Koryło (drużynowy), pwd. Sebastian Kubiak, pwd. Jędrzej Brenk

IX Drużyna Starszoharcerska "Wataha"