W ostatnią sobotę przenieśliśmy się do świata pełnego muzyki, bohaterów, przygód i odrobiny czarów – prosto do bajkowej krainy Disneya!
Podczas Harcerskiej Akademii Kultury drużyny starszoharcerskie i wędrownicze z naszego hufca pokazały, co w ich artystycznym świecie gra, tańczy i świeci blaskiem. Na scenie pojawiły się filmowe motywy, scenki jak z klasycznych animacji i kreatywne artefakty. Nie zabrakło także obowiązkowego elementu – piosenki harcerskiej.
Motyw filmowy
1. miejsce – 6 DW ‘Szafa Gra’,
2. miejsce – 25 Drużyna Wędrownicza “Żar”,
3. miejsce – 44 Drużyna Harcerek Starszych ”Biała Róża”.
Scenka filmowa
1. miejsce – 6 DSH „Granatowo Biali” z 6 Szczep Harcerski,
2. miejsce – 44 Drużyna Wędrownicza “Krzemień 66”,
3. miejsce – 51 DSH „Feniks” z 51 Pomarańczowy.
Artefakt filmowy
1. miejsce – 6 DSH „Granatowo Biali” z 6 Szczep Harcerski,
2. miejsce – 44 Drużyna Harcerzy Starszych “Kolumbowie”
3. miejsce – 9 DSH „Wataha” z Wilcza Wataha czyli IX Szczep Drużyn Harcerskich w Kłecku.
Piosenka harcerska
1. miejsce – 44 Drużyna Wędrownicza “Krzemień 66”,
2. miejsce – 25 Drużyna Starszoharcerska “Buczyna”,
3. miejsce – 25 Drużyna Wędrownicza “Żar”.
To dzięki wsparciu Miasta Gniezna nasza harcerska opowieść mogła nabrać prawdziwej filmowej magii. Harcerska Akademia Kultury została współfinansowana przez Królewskie Gniezno – dziękujemy za to, że możemy wspólnie tworzyć takie historie!
Wdzięczni jesteśmy także eSTeDe Centrum Kultury za przyjęcie nas pod swoje skrzydła i pomoc, dzięki której całe wydarzenie przebiegło jak z najlepszego scenariusza.
Walt Disney powiedział, że – „Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli mamy odwagę je realizować”.
Po sobotnich występach wiemy, że odwagi i marzeń naszym drużynom na pewno nie brakuje! Dziękujemy 9 DW „Canis Lupus” za odwagę organizacji! 