Jak to jest spotkać się w harcerskim gronie namiestnictwa harcerskiego po wielu miesiącach spędzonych w domu? Zdecydowanie magicznie. I nie chodzi tu wcale o tematykę tegorocznej WioTuZy,…
…która opierała się o najmagiczniejszej książce, znanej chyba wszystkim. Mowa tu o Harrym Potterze!

22 maja na terenie Lasu Państwowego oraz Wiaty Edukacyjnej ‘Gajówka” odbyła się największa impreza namiestnictw harcerskiego – Wiosenny Turniej Zastępów, organizowany przez 9 DSH “Wataha” z Kłecka.

Na harcerzy czekało mnóstwo aktywności, począwszy od technik harcerskich, na zadaniach zespołowych skończywszy. Rywalizacja była niewątpliwie zaciekła, każdy przecież chciał jak najlepiej zaprezentować swoją pracę podczas pandemii.

I tak wyniki prezentują się następująco:
I miejsce: patrol „Mugole z sosnowego lasu” – zastęp Sosny z 44 DH „Buki”
II miejsce: patrol „Sowy” – zastęp Kuna z 44 DHk “Puchacze”
III miejsce: patrol „Harcżabki” – zastęp Limby z 44 DH „Buki”.
W kategorii: Puchar Domu Hogwardu wygrał Dom Slytherin, który reprezentowały patrole:
– „Zakon Feniksa” z 9 DH Bury Wilk,
– „Harcwróżki” – zastęp Limby z 44 DH Buki,