W ostatnią sobotę, zuchy z naszego hufca miały okazje przeżyć przygodę jako kowboje z Westernu, bo właśnie taki był temat tegorocznego Zuchowego Jarmarku Kulturalnego, przygotowywanego przez 17 DHy „KOOH-I-NOOR”, 17 DHk „Watra” oraz Amelię Widerską!🤠🐎
Projekt współfinansowany był przez Miasto Gniezno. Królewskie Gniezno dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy, która przyczyniła się do realizacji harcerskiej misji.
Dziękujemy również eSTeDe Centrum Kultury za gościnę oraz za całoroczne wsparcie w naszych harcerskich działaniach. Chociaż z nazwy to już nie jest ”Dom Harcerza”, to duch harcerstwa jest tam wiecznie żywy i każdy harcerz i instruktor witany jest zawsze z serdecznością i otwartymi ramionami.
Uczestnicy mogli zaprezentować się w 4 kategoriach:
– Majsterka zuchowa – ,,my i nasze rancza”,
– Piosenka nawiązująca do dzikiego zachodu,
– Scenka/Teatrzyk,
– Strój kowboja.
Zabawa była iście kowbojska i każda gromada została za coś wyróżniona:
🏆 Za piękne uśmiechy i bycie najlepszą publicznością – 44 Gromada Zuchowa “Strażnicy Tajemnic”,
🏆 Za najpiękniej wykonaną piosenkę – 6 GZ „Wilcze Bractwo”,
🏆 Za piękne uśmiechy i bycie najlepszą publicznością – 10 Gromada Zuchowa ”Wesołe Słoneczka’,
🏆 Za najbardziej kreatywną scenkę – 44 Gromada Zuchowa “Tropiciele Tajemnic”,
🏆 Za najpiękniejszą prace plastyczną – 5 zastęp zuchowy ,,Sowy”,
🏆 Za najlepsze Westernowe przebrania – 17 Gromada Zuchowa “Odkrywcy Żywiołów”.
Podczas Jarmarku została także podsumowana kategoryzacja naszych gromad – jeżeli jesteście ciekawi wyników, polecamy zapoznać się z postem Namiestnictwo Zuchowe Hufca ZHP Gniezno.
Wszystkim gromadom gratulujemy i do zobaczenia za rok! 👏
Przepiękne zdjęcia wykonał Adam Kędziora, który uczestniczył w ZJK, w ramach uczestnictwa w Kursie Drużynowych Zuchowych.
Fot. A.Kędziora/ZH