Za nami już Złaz Hufca upamiętniający 105-lecie harcerstwa na ziemiach gnieźnieńskich. Nasze celebrowanie było pełne wyzwań, wzruszeń i oczywiście braterstwa.

Sobotni dzień rozpoczęliśmy uroczystym apelem z udziałem wszystkich jednostek hufca oraz zaproszonych gości. Po jego zakończeniu przyszedł czas na wspólne zdjęcie. Na fotografii znajdują się wszystkie gnieźnieńskie jednostki i została ona zrobiona pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, który jest patronem naszego hufca.

Po tej uroczystej części rozpoczęliśmy wielką grę miejską. Pod czas gry harcerze mogli dowiedzieć się więcej na temat harcerstwa w swoim mieście. Była to także dobra okazja do rozwoju i pokonywania własnych słabości.

Po zakończeniu gry zuchy udały się do domów, a harcerze i harcerze starsi zjedli obiad, by następnie wziąć udział w warsztatach o zróżnicowanej tematyce. Wśród nich był warsztaty plastyczne, fotograficzne, muzyczne, historyczne, język migowy, a także zwiedzanie wystaw z okazji nocy muzeów w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Każdy znalazł coś dla siebie.

O godzinie 18:00 uczestnicy wszystkich warsztatów przybyli na plac św. Wojciecha, gdzie odbyło się ognisko dla dawnych i obecnych harcerzy oraz ich rodziców. Nie zabrakło wzruszeń, śmiechu oraz wspólnego śpiewania.

Po ognisku odbyło się spotkanie kadrowo-wędrownicze, z którego uczestnicy wyszli zintegrowani i zmotywowani do dalszego działania.

Dopełnienie obchodów 105-lecia stanowiła niedzielna msza harcerska.

Złaz Hufca był wyjątkową okazją by poznać nowe osoby, spędzić wspólnie czas w tak dużym gronie i wspominać przygody, które spotkały nas na naszej harcerskiej drodze. Nie możemy już doczekać się kolejnej okazji by spotkać się w takim gronie!

Wiemy już, że czas pędzi z zawrotną prędkością. Nie możemy zatem doczekać się 110-lecia naszego hufca. Albo i 111-lecia. Cóż, nie możemy się zdecydować. 😉

Serdecznie gratulujemy dh. hm. Ewie Polaszewskiej, phm. Robertowi, Przykuckiemu, pwd. Malwinie Majchrzak i pwd. Oldze Trzaskawce, którzy przez swoją postawę instruktorską otrzymali listy pochwalne od naczelniczki ZHP – harcmistrzyni Anny Nowosad – a wszystko miało miejsce podczas sobotnich obchodów.