11 listopada wypełniliśmy Nasz obowiązek patriotyczny na wysokim poziomie. Ponad 150 harcerzy z Naszego hufca spotkało się od samego rana na placu, przed katedrą, aby uczcić 99. rocznicę Święta Niepodległości!

Od kilku lat w Naszym hufcu jest uwzględniona kategoryzacja drużyn, która jest podsumowana przez drużyny, namiestników a w efekcie końcowym przez zespół programowy hufca.

To ten dzień, to ten moment – moment wręczenia dyplomu pokazuje Nam jakość i efektywność prowadzenia drużyny przez cały rok! To jest jeden z ważniejszych momentów dla każdej drużyny z Naszego hufca.

Rok 2016/2017 dla niektórych był wulkanem harcerskim – wulkanem dobrych działań i mądrze spożytkowanego czasu z harcerzami!

Niektórzy utrzymali się na tym samym poziomie, jeszcze niektórzy odbierając dyplom wiedzą, że coś jeszcze jest do doszlifowania.

Nasze gromady zuchowe, drużyny harcerskie, drużyny starszoharcerskie oraz wędrownicze walczyli o tytuł:

->GROMADA/DRUŻYNA ORLA -> I MIEJSCE

->GROMADA/DRUŻYNA DĘBOWA -> II MIEJSCE

->GROMADA/DRUŻYNA GRANITOWA -> III MIEJSCE

Przedstawiamy Wam efekty pracy instruktorów i ich harcerzy na rok harcerski 2016/2017:

GROMADY ZUCHOWE

6 Gromada Zuchowa „Wilcze Bractwo” – Gromada Orla

9 Gromada Zuchowa „Wilczęta” – Gromada Orla

17 Gromada Zuchowa „Odkrywcy Żywiołów” – Gromada Granitowa

44 Gromada Zuchowa „Tropiciele Tajemnic” – Gromada Orla

DRUŻYNY HARCERSKIE

6 Drużyna Harcerska „Kamyk” im. hm. Aleksandra Kamińskiego – Drużyna Dębowa