Ledwie tydzień temu swoje umiejętności podczas Wiosennego Turnieju Zastępów sprawdzali harcerze starsi, a już w miniony weekend w szranki stanęli harcerze młodsi. W biegu wzięła udział niebywała liczba harcerzy, którzy przybyli tłumnie w liczbie ponad 100 osób! Jak to na harcerski bieg przystało każdy z 19 zastępów miał okazję wykazać się wiedzą podczas zadań związanych z alfabetem Morse’a, przyrodoznawstwem czy historią harcerstwa. Również miłośnicy fizycznych konkurencji nie mogli się nudzić. Nasi dzielni skauci strzelali bowiem z łuku i rozstawiali namioty. Jak to w każdym turnieju i w tym wyłonieni zostali zwycięzcy.

I miejsce: patrol Sosny z 44DH „Buki”

II miejsce: patrol Morro z 44DH „Baszta”

III miejsce: patrol Lilijki z 6DH „Kamyk”

Dzięki Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Poznania i Nadleśnictwu Gniezno po zakończonym biegu uczestnicy mieli możliwość pomocy środowisku lokalnemu w postaci wolontariatu podczas Regionalnych Dni Lasu. Leśnicy z całej Wielkopolski maszerowali przez szpaler w który ustawili się harcerze, a mieszkańcy Gniezna mogli otrzymać z ich rąk okolicznościowe odznaki. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała 44 drużyna wędrownicza, która dała fenomenalny koncert piosenki patriotycznej podczas uroczystości. Zwieńczeniem i perfekcyjnym podsumowaniem udanego dnia było wręczenie sznura namiestniczki Druhnie Marii Pelińskiej, której serdecznie gratulujemy.