Harcerze z naszego Hufca niejednokrotnie pokazali, że dbać o środowisko można na wiele różnych sposobów. Mało tego! Każdy kto chce, może pomagać planecie!

W ramach Światowego Dnia Ziemi większość gnieźnieńskich środowisk zorganizowała akcje sprzątania okolic, w których dane środowisko działa.
I tak IX SH zajął się uprzątnięciem terenów Kłecka, 17 SH we współpracy z Nadleśnictwem wyruszył na akcję sprzątania lasu (udało im się zebrać aż pół kontenera śmieci!), a 44 SH wspomógł mieszkańców osiedla Tysiąclecie i razem z nimi sprzątali “ich miejsce na Ziemi”. Oprócz tego 10 WDH postanowiła uprzątnąć tereny Parku w Żydowie.

Jak widać na załączonych poniżej zdjęciach harcerki i harcerze stanęli na wysokości zadania i już zapowiadają częstsze akcje sprzątające!