Dzisiaj na Mszy św. w katedrze uroczyście przekazaliśmy Betlejemskie Światło Pokoju abp Wojciechowi Polakowi, Prymasowi Polski.

Z rąk komendantki naszego hufca, hm. Ewy Polaszewskiej Ogień z Betlejem przyjął również pan Tomasz Budasz, Prezydent Miasta Gniezna oraz przedstawiciele wszystkich drużyn.

Harcerze zaniosą je do swoich parafii, skąd trafi na wigilijne stoły mieszkańców miasta.

To już 30 raz, gdy Światło zostało odpalone w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem i w sztafecie trafiło do Gniezna. Z tej okazji Prymasowi Polski został wręczony Medal Jubileuszowy.

Projekt współfinansowany z Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2033

Logotyp NIW-CRSO. W.podstawowa. KOLOR

0 Komentarzy