Konsekwentnie zdobywana przez harcerzy starszych wiedza okazała się niezwykle przydatna. W miniony weekend odbyła się kolejna edycja wiosennego turnieju zastępów. To właśnie harcerze starsi mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami konkurując z innymi zastępami z naszego hufca.

 Zmierzyli się z licznymi szyframi i węzłami, a także torem przeszkód. Okazuje się, że tematy musztry czy ognisk nie są harcerzom obce. Wykazali się znajomością historii i zgłębili tajniki kamuflażu. Nie zabrakło również punktu dotyczącego pierwszej pomocy. Jak co roku na harcerzy starszych czekało także zadanie kreatywne – każdy zastęp napisał własną piosenkę.
Sprzyjająca pogoda umilała uczestnikom czas, który dziś wspominają z uśmiechem na twarzy. Po ukończeniu turnieju czekały na nich dyplomy i nagrody.

Lecz który z zastępów poradził sobie najlepiej? Oto wyniki:

I miejsce: Agat – 44 Drużyna harcerzy starszych „Kolumbowie”
II miejsce: Alek – 44 Drużyna harcerek starszych „Biała Róża”
III miejsce: Pegaz – 44 Drużyna harcerzy starszych „Kolumbowie”
Im oraz wszystkim pozostałym uczestnikom gratulujemy!

A już w najbliższą sobotę wyzwanie podejmą ich młodsi koledzy z zastępów harcerskich.