W minioną sobotę 5 grudnia odbyła się Harcerska Akademia Kultury. Druga edycja została przeprowadzona w sposób dostosowany do warunków pandemicznych, bo… zdalnie!

Wydarzenie organizowała 44 Drużyna Wędrownicza “Krzemień 66”. W tym roku cofnęliśmy się w czasie – tematyką HAKu były lata 2000 i wstecz, a hasłem przewodnim i nazwą przedsięwzięcia była “Retronówka”. Całość przeprowadzona została w serwisie YouTube na reaktywowanym kanale naszego hufca.

W wydarzeniu wzięło udział łącznie 8 drużyn starszoharcerskich i wędrowniczych z wszystkich środowisk hufcowych. Uczestnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności w czterech kategoriach: piosenka harcerska, reklama produktu z dawnych lat, piosenka z dawnych lat oraz kategoria fotograficzna. W każdej konkurencji zostali wyłonieni zwycięzcy.

Po podliczeniu głosów wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii "PIOSENKA HARCERSKA"

I MIEJSCE – 44 Drużyna Harcerek Starszych “Biała Róża”

W kategorii "ZDJĘCIA"

I MIEJSCE – 9 Drużyna Starszoharcerska “Wataha”
II MIEJSCE – 44 Drużyna Harcerek Starszych “Biała Róża”
III MIEJSCE – 44 Drużyna Harcerzy Starszych “Kolumbowie”

W kategorii "REKLAMA"

I MIEJSCE – 6 Drużyna Wędrownicza “Szafa Gra”
II MIEJSCE – 9 Drużyna Starszoharcerska “Wataha”
III MIEJSCE – 44 Drużyna Harcerzy Starszych “Kolumbowie” oraz 17 Drużyna Starszoharcerska “Popioły

W kategorii "PIOSENKA Z DAWNYCH LAT"

I MIEJSCE – 9 Drużyna Starszoharcerska “Wataha”

Dziękujemy organizatorom za zorganizowanie Harcerskiej Akademii Kultury pomimo pandemii, a wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Poniżej prezentujemy zwycięskie prace drużyn.

44 Drużyna Harcerek Starszych "Biała Róża" - "Przemijanie"
9 Drużyna Starszoharcerska "Wataha" - "Mój jest ten kawałek podłogi"
6 Drużyna Wędrownicza "Szafa Gra" - Spot Reklamowy
9 Drużyna Starszoharcerska "Wataha" - Reklama stacji Hawa